Πολυτέλεια το Κύπελλο

Αρνητικός ήταν ο χθεσινός απολογισμός. Η Ουλσάν χάθηκε στο τέλος, η Αδελαΐδα έπεσε πάνω στον εκπληκτικό αντίπαλο γκολκίπερ, ενώ η Γιεγιού έχασε στις καθυστερήσεις. Λίγο έλειψε να ισοφαριστεί και η Σίδνεϊ που προηγήθηκε 2-0.

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση στα γήπεδα της Ασίας με εξαίρεση το Κατάρ. Εκεί διεξάγονται αγώνες Κυπέλλου, όπου οι ομάδες έχουν χωριστεί σε ομίλους και οι περισσότεροι προπονητές κάνουν αρκετές δοκιμές.

Η Αλ Αχλί υποδέχεται την Ουμ Σαλάλ. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με ήττα τις υποχρεώσεις τους χάνοντας εύκολα 2-0 από την Αλ Ραγιάν. Γενικά δείχνουν να αντιμετωπίζουν μεγάλο πρόβλημα στο σκοράρισμα, έχοντας πετύχει μόλις ένα τέρμα σε τέσσερις επίσημες αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις, αριθμός απογοητευτικός για τα δεδομένα του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι δεν αποτελούν τη δύναμη της χώρας, αλλά έχουν σταθερά καλές παρουσίες. Επειτα από τρεις αγωνιστικές βρίσκονται στην τρίτη θέση με μοναδική απώλεια την ισοπαλία με τη δυνατή Αλ Γκαράφα. Γενικά οι εμφανίσεις τους είναι εξαιρετικές και έχουν καλή ανασταλτική λειτουργία. Αυτό φαίνεται και από το ότι διαθέτουν την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας με παθητικό μόλις ένα γκολ.

Σε αποδόσεις πάνω από 2.00 έχει αξία το διπλό. Η Αλ Αχλί θα δώσει μάχη για την παραμονή της στο πρωτάθλημα και το Κύπελλο αποτελεί πολυτέλεια.

Διοργ. Ώρα Αγώνας Σημείο Αποδ. Ποντάρισμα Εταιρία Επιτυχία +/-
ΚΑΤΚ 19:45 ΑΛ ΑΧΛΙ ΝΤΟΧΑ - ΟΥΜ ΣΑΛΑΛ 2 2.25 1 -1

Περισσότερα

Η κακή χημεία αλλά και η ατυχία με την ισοφάριση της Εστεγκλαλ στο 87’ δεν επέτρεψαν να κλείσει θετικά η Παρασκευή. Η χασούρα είναι μεγάλη όμως εξακολουθώ να πιστεύω ότι στο τέλος θα είναι θετικό το πρόσημο.

Δεν ήταν η τύχη με το μέρος μας τη χθεσινή μέρα, καθώς το Περθ Γκλόρι – Μέλμπουρν Σίτι έμεινε στο 0-2 από το α’ μέρος, ενώ η Ισμαΐλι δέχτηκε τη μείωση στο 87’ με αυτογκόλ. Το θετικό είναι ότι έκλεισε τουλάχιστον χωρίς απώλειες.

Το αρνητικό σερί συνεχίστηκε το Σάββατο, ωστόσο το πρόγραμμα τις επόμενες ημέρες δείχνει ευνοϊκό προκειμένου να ανακάμψουμε.

Με κάθε πιθανό και απίθανο τρόπο έχουν σπάσει τα πάντα την τελευταία βδομάδα. Το Μπρισμπέιν – Γουόντερερς έμεινε στο 0-2 από το α’ ημίχρονο, τα Η.Α.Ε. έχασαν πέναλτι στις καθυστερήσεις και η Περσέπολις παραχώρησε ισοπαλία στην ουραγό Ναφτ.