Ευκαιρία ανασύνταξης στην Αλ Αχλί

Αρνητικό ήταν το χθεσινό πρόσημο. Οι Γουόντερερς ισοφαρίστηκαν στο 87’, ενώ χάθηκαν τα... άχαστα στο ματς της Ουέλινγκτον με τη Βίκτορι και είχαμε επιστροφή χρημάτων.

Σήμερα στις 15:00 η Σαμπάμπ Αλ Αχλί αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Χάτα. Για τη φιλοξενούμενη είχα αναφέρει από την αρχή της σεζόν ότι έχει «ταβάνι» την πρώτη τριάδα, ωστόσο πηγαίνει ακόμα χειρότερα. Ο προπονητής Ολαρόιου αποτελεί παρελθόν και ο γηγενής Αλί Μαντί βρήκε τον χρόνο για να δουλέψει στη διακοπή του πρωταθλήματος. Στις δύο φετινές αναμετρήσεις με τη Χάτα για πρωτάθλημα και Κύπελλο επιβλήθηκε δύο φορές.

Τη γηπεδούχο τη θεωρώ ως την πιο αδύναμη ομάδα της κατηγορίας και δύσκολα θα γλιτώσει τον υποβιβασμό. Αμυντικά είναι κάκιστη, ενώ στην επίθεση σώζεται από κάποιες ατομικές ενέργειες των παικτών της.

Θα πάρω το ρίσκο και θα κρατήσω τη νίκη της Αλ Αχλί στο -1 στο ασιατικό χάντικαπ.

Διοργ. Ώρα Αγώνας Σημείο Αποδ. Ποντάρισμα Εταιρία Επιτυχία +/-
ΗΑΕ1 15:00 ΧΑΤΑ - ΣΑΜΠΑΜΠ ΑΛ ΑΧΛΙ 2 (-1 Α.Η.) 1.88 2 -2
ΣΑΡ1 19:00 ΑΛ ΦΕΪΧΑ - ΑΛ ΝΑΣΡ 2 1.95 2 -2

Περισσότερα

Η κακή χημεία αλλά και η ατυχία με την ισοφάριση της Εστεγκλαλ στο 87’ δεν επέτρεψαν να κλείσει θετικά η Παρασκευή. Η χασούρα είναι μεγάλη όμως εξακολουθώ να πιστεύω ότι στο τέλος θα είναι θετικό το πρόσημο.

Δεν ήταν η τύχη με το μέρος μας τη χθεσινή μέρα, καθώς το Περθ Γκλόρι – Μέλμπουρν Σίτι έμεινε στο 0-2 από το α’ μέρος, ενώ η Ισμαΐλι δέχτηκε τη μείωση στο 87’ με αυτογκόλ. Το θετικό είναι ότι έκλεισε τουλάχιστον χωρίς απώλειες.

Το αρνητικό σερί συνεχίστηκε το Σάββατο, ωστόσο το πρόγραμμα τις επόμενες ημέρες δείχνει ευνοϊκό προκειμένου να ανακάμψουμε.

Με κάθε πιθανό και απίθανο τρόπο έχουν σπάσει τα πάντα την τελευταία βδομάδα. Το Μπρισμπέιν – Γουόντερερς έμεινε στο 0-2 από το α’ ημίχρονο, τα Η.Α.Ε. έχασαν πέναλτι στις καθυστερήσεις και η Περσέπολις παραχώρησε ισοπαλία στην ουραγό Ναφτ.